KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15629123
*
nr 1562 9123
Skulptur
keramik, Kvinna, Signerad. Morfy. Höjd: 59 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2023
kl 19:06:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 20:21:13
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna morfy skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:35
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
2047 Skulptur
Gustavsberg, Parian, 1901. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:03
-
8211 Skulptur
huvud i trä. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:38
*
Skulptur
nr 1562 9123
Skulptur
keramik, Kvinna, Signerad. Morfy. Höjd: 59 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 20:21:13 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna morfy skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:35
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
2047 Skulptur
Gustavsberg, Parian, 1901. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:03 -
8211 Skulptur
huvud i trä. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:38